Cardano Cover Image
Cardano Profile Picture
6 Üyeler

Cardano Coin Nedir ?
Cardano Coin Cardano, merkezi olmayan kamu blok zinciri ve şifreleme projesidir ve tamamen açık kaynaktır. Cardano, daha önce geliştirilen herhangi bir protokolden daha gelişmiş özellikler sunmayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformu geliştiriyor. Bilimsel bir felsefe ve araştırma odaklı bir yaklaşımla gelişen ilk blok platformudur. Geliştirme ekibi, uzman mühendislerin ve araştırmacıların geniş bir küresel topluluğundan oluşur. Cardano, dijital para göndermek ve almak için kullanılabilen Ada kripto alış verişine ev sahipliği yapmaktadır . Bu dijital para, paranın geleceğini temsil eder ve şifreleme yönteminin kullanılmasıyla güvence altına alınması mümkün olan hızlı ve doğrudan transferleri yapar.

Cardano sadece bir şifreleme kapasitesinin ötesine geçmese de, günümüzde her geçen gün dünyada bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan mali uygulamaları çalıştırabilecek bir teknolojik platform

Platform, katlanarak inşa ediliyor, bu da sisteme daha kolay bakımlı olabilmek ve yumuşak çatallar yoluyla yükseltmeleri sağlamak için esneklik kazandırıyor. Ada’yı çalıştıran yerleşim katmanı tamamlandıktan sonra, gelecekteki ticaret ve işin temelini oluşturacak dijital yasal anlaşmalar olan akıllı sözleşmeleri ele alacak ayrı bir bilgi tabanı oluşturulacak. Cardano, tek parti tarafından denetlenmeyen fakat bunun yerine bir blokçık üzerinde çalışan desantralize uygulamalar veya dapp’lar da çalıştıracaktır.

Bu, bilimsel bir felsefe ile geliştirilecek ilk blok zincir projesi ve dünyanın önde gelen akademisyenleri ve mühendisleri küresel bir ekibince tasarlanacak ve inşa edilecek tek projedir. Teknolojinin milyonlarca kullanıcısının kullanması için güvenli, esnek ve ölçeklenebilir olmasının şarttır. Sonuç olarak, alanlarındaki önde gelen uzmanların bazıları tarafından önemli düşünce ve özen projeye ayrılmış ve tasarım kararlarını bildirmiştir. Havacılık ve bankacılık gibi kritik önem taşıyan sistemlere uygulanan bilimsel titizlik, yüksek güvence uygulamasıyla kriptokratlar alanına getirildi. Bunun yapıldığı ilk sefer olduğuna inanıyoruz. Cardano’nun önemli bir yeniliği, kullanıcıların düzenlemelerin düzenleyicilerinin ihtiyaçlarını dengelemesi ve böylece gizliliği yönetmeyle birleştirmesidir. Cardano’nun vizyonu, düzenlenmiş bilgi işleminin yeni tarzının, herkesin adil finansal hizmetlere açık erişim sağlayarak daha fazla mali içermesini sağlayacağı yönünde.

ADA Nasıl Satın Alınır ?
Dijital para değişimleriyle Ada’yı satın alabilir, satabilir veya ticaret yapabilirsiniz. Aşağıda şu anda Ada’yı listeleyen borsaların bir listesi var, önümüzdeki aylarda birçoğu daha eklenecek. Gelecekteki değişim ortaklıkları, sosyal medya kanallarımızdan duyurulacaktır.

Ada ayrıca Japonya’daki bir ATM makineleri ağında da satışa sunulacak. Beş yerden başlayarak, Ada’nın piyasaya sürülmesinin bir yıl içinde ağın yaklaşık 25 ATM’ye ulaşması planlanmaktadır. ATM konumlarının bir listesi burada faaliyete geçtikçe eklenecektir.

  • Hakkımda
  • Cardano hakkında herşey