Gnosis Cover Image
Gnosis Profile Picture
14 Üyeler

Tahmin piyasalarına bazen bilgi piyasaları, fikir vekâletleri, olay türevleri, karar piyasaları veya sanal borsalar denir. Özünde, bir tahmini pazar, gelecekteki bir olayın beklenen sonucu hakkında bilgi toplayan bir araçtır. Katılımcılar, olası her sonucu yansıtan bir dizi jeton alır ve bunları ya diğer piyasa katılımcıları ya da bir piyasa yapıcısı ile ticarete sokabilir. Mevcut piyasa fiyatı, spesifik sonucun oluşma ihtimalini yansıtır. Sonuç belirteçleri tüm olası sonuçları kapsamalıdır, böylece tüm sonuçların olasılığı% 100'e kadar çıkmaktadır. Olayın sonucu bilinirse, kazanan sonuç% 100 olasılığa sahiptir ve bu nedenle 1 değerindedir, diğer kaybedilen sonuçların olasılığı% 0 olur ve bu nedenle 0 değerindedir.

Ethereum protokolü üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir tahmin piyasasıdır. Gnosis, herhangi bir olayın sonuçlarını tahmin etmesi için herkese açık bir platform sağlar ve özel tahmin piyasası uygulamaları yaratmayı büyük ölçüde basitleştirmeyi planlar. Finansal ve bahis uygulamalarının, açık ve merkezi olmayan modelimizi kullanarak yenilikler için olgunlaştırılabileceğini düşünüyoruz. Vizyonumuz, tahmin pazarlarının inanılmaz süreç yelpazesini optimize etmek ve bilgi satışı için bir platform sağlamak.

  • Hakkımda
  • Protokol olarak Ethereum’u seçmiş olan ve merkezi olmayan blockchain yapısında çalışan bir tahmin piyasası olarak tanımlanabilir.