Particl Cover Image
Particl Profile Picture
4 Üyeler

Particl ( PART ) coin nedir?
Particl.io’da çevrimiçi bulunan Particl, Bitcoin’in blok zincirinde merkezi olmayan bir uygulama (DApp) olarak kurulmuş bir P2P pazarıdır. Platform, gizli işlemlerle birlikte bitmiş halde inşa edilen ilk DApp olduğunu iddia ediyor. Genelde Bitcoin, herkesin cüzdan adreslerinin olması ve diğer bilgilerin herkes tarafından görülebilmesi nedeniyle en az gizli ağlardan biridir.

Particl ile işlem miktarını yalnızca işlemdeki katılımcılar görebilir. Bu esnada, Particl mevcut şifrelere göre daha fazla maddi paranın harcanmasına izin vermemek için kriptografi kullanıyor. Particl ile ilgili benzersiz bir diğer şey menfaat sahiplerinin piyasada bir şey satın almamak veya satmak zorunda kalmasalar bile gelir elde edebilmeleridir.

Particl, tarafların kişisel bilgi alışverişinde bulunmaksızın işlem yapabileceği merkezi olmayan özel bir pazar olarak görülüyor. Particl‘ın temel işlevlerinden biri uçtan uca şifreli bir sohbet ara birimi sağlamasıdır.

  • Hakkımda
  • Particl, uluslararası geliştiriciler ekibi tarafından yönetiliyor. Anahtar takım üyeleri arasında Ryno Mathee (Kurcu ve Geliştirici), Gerlof van Ek (Geliştirici), Shazzy (Araştırma Geliştirme) ve Paul Schmitzer (İletişim) bulunmaktadır.