Basic Attention Token ( BAT ) coin nedir?

BAT, yayıncılar, reklam verenler ve kullanıcılar arasında değiştirilebilen yeni bir belirteç yaratarak sayısal reklamcılığın verimliliğini radikal bir şekilde arttırmayı hedefliyor. Bunların hepsi Ethereum blok zincirini kullanarak gerçekleştirmektedir.

BAT projesinin temelinde şuan ki mobil reklamların kullanıcı ve reklam verenlere verdiği zararların en aza indirilmesini sağlamak yatıyor. Örneği siteler reklamlar yüzünden geç yükleniyor, zaman aşımına uğruyor, reklam verenler botlara gereksiz yere para ödüyor ve kullanıcılar aşırı reklam yüklü sitelerden rahatsızlık çekiyor.

BAT platformu sayesinde tüm bu olumsuzluklara çözüm getirilmesi planlanıyor. Bunun içinde Brave tarayıcısının kullanılmasını öngörüyorlar.

Brave tarayıcısının temel özellikleri;

Brave, hızlı açık kaynak kodlu, gizlilik odaklı, kötü niyetli reklamları ve izleyicileri engelleyen bir tarayıcıdır. Kullanıcıların dikkatini çekebilecek reklamları ekranda rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırır ve yayıncıların gelir artışı sağlamasına yardımcı olur. Konumlandırmada değişiklikler olduğundan reklam verenler sahte tıklamalardan ve dolandırıcılardan en düşük seviyede etkilenir.

BAT / BTC Fiyatı Ne Kadar ve Artar mı?

BAT gerçekten piyasaya hızlı bir giriş yaptı, ico’su (yani “initial coin offering”) sadece 24 saniye içinde 36 milyon dolarlık ether topladı. Bu rakamın çeyreğini tek bir kişinin topladığı söyleniyor. 1 adet Basic Attention Token, ben bu yazıyı yazdığım esnada Binance isimli borsada 0,00004630 bitcoin, yani 0,73 dolar değerinde idi. Siz bu yazıyı okurken ne kadar olur bilemiyorum tabiki. Ama ben bir kaç al-sat işlemi yaptım bile. Sundukları avantajlar düşünülürse, geleceği parlak olabilecek bir coin.

  • Hakkımda
  • Brendan Eich, Brave Browser isimli bir web tarayıcısı ile, dijital reklamcılık sektöründeki pazar payının büyük bölümünü elinde bulunduran Google ve Facebook gibi devlerin egemenliğini sonlandırmayı hedefliyor. İşi gerçekten çok zor, bu yüzden tarayıcının ismine “Brave” yani “Cesur” ismini vermiş.