BitCoin Cover Image
BitCoin Profile Picture
5 Üyeler

https://omovideon.xyz/86528630461544/
HELLO THERE; YOU CAN CLICK RICAM THIS ADDRESS AND REGISTER AND MAKE MONEY BY WATCHING THE VIDEO. I NEED 30 FRIENDS SEND DO YOU WANT TO HELP? CLICK AND SIGN UP WATCH VIDEO AND EARN USD.
https://omovideon.xyz/86528630461544/

Bitcoin tabanlı United Bitcoin üzerinde tartışmalar sürüyor

Deniz Kılınç / İstanbul, 13 Şubat (DHA) – Piyasanın önde gelen sanal para geliştiricilerinden Jeff Garzik’in 12 Aralık tarihinde piyasaya sürdüğü Bitcoin (BTC) blok zinciri tabanlı United Bitcoin (UBTC) üzerindeki tartışmalar sürüyor.
Jeff Garzik, blok zinciri şirketi Bloq Yönetim Kurulu üyesi Matthew Roszak ve Bitbank Group’tan Songxiu Hua ile geliştirdiği ortak projes United Bitcoin ile, yerel akıllı sözleşme özelliği yanında çeşitli yasal para birimlerine karşı sabitlenmiş bir kredi para sistemi oluşturmayı planladığını açıkladı. Bitcoin (BTC) blok zinciri ile modellenen United Bitcoin şu an bütün kripto para birimleri cüzdanı sahipleri tarafından "bire bir oranıyla" satın alınabiliyor.
Projenin en tartışmalı yanı ise, yatırımcıların UBTC alabilmek için kimlik tanımlaması yaratma gerekliliği olarak görülüyor. Kullanıcıların UBTC işlemlerine başlamadan önce bir e-posta adresi ve telefon numarası bilgisi vermeleri gerekiyor. Bu işlemden sonra da, UBTC’nin bire bir dağıtımı için kullanıcının geçerli bir Bitcoin adresi sahibi olması isteniyor.
UBTC ile ilgili tepki gören bir diğer tarafı ise aktif olmaya hesapların gelecek gelişmeler için kullanılma olasılığı olarak tartışılıyor. UBTC Vakfı, belirli bir süreden itibaren kullanılmayan hesapları,”yenilikçi gelişmelerde” kullanacağını açıkladı. Vakıf, şimdilik bitcoin yatırımcılarının UBTC talep edebilmesi için bir “ödemesiz bir süre” tanıyor.

Bitcoin madenciliği nasıl çalışır?
Herkes özel olarak oluşturulmuş programları bilgisayarında çalıştırarak madencilik yapabilir. Madencilik uygulaması kişiden kişiye işlem ağının akışını sağlar ve bu işlemlerin onaylanmasına yardımcı olur. Bitcoin madencileri daha hızlı onaylama sağladıklarından kullanıcılardan işlem ücreti hak etmek için yaparlar ve sabit bir formüle göre yeni yaratılan bitcoinleri kazanırlar.

Yeni işlemlerin onaylandıklarında bir matematiksel kanıt sayesinde blok zincirine girmeleri gerekmektedir. Bu kanıtların yapılması çok zordur çünkü saniyede milyonlarca hesap yapmadan yaratılmaları mümkün değildir. Madenciler ödüllendirilmeden önce işte bu hesapların yapılabilmelerini sağlarlar ve blok zincir bunları kabul eder. Bir çok kişi madenciliğe başladığından, sağlam bir blok bulma zorluğunu beraberinde getirir ve ağ tarafından bir blok bulmak ortalama 10 dakikayı gerektirmektedir. Sonuç olarak madencilik çok rekabetçi bir iştir ve hiç bir kullanıcı blok zincirini tek başına kontrol edemez.

İşlerin kanıtı, ayrıca daha önceki bloğun kronolojik bir sırayla blok zincirine katılmaya zorlanmasına bağlı olacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu da önceki işlemleri geri almayı, eski bloğun üzerine sürekli yeni işlemler eklendiğinden katlanarak zorlaştıracaktır. İki blok aynı zamanda bulunduğunda, madenciler ilk buldukları zincire ekleyecekler ve daha sonra yeni bir zincir bulunur bulunmaz daha uzun olan zincire ekleyecektir. Bu da madenciliği, işlem gücüne dayanan, güvenli ve sürekliliği olan küresel bir konsensus olmaya iter.

Bitcoin madencileri, tüm Bitcoin nodeları geçerli olmayan tüm bilgileri Bitcoin protokol kuralları gereği her hangi bir blok için ret edeceğinden ne kendi ödüllerini arttırmak için hile yapabilirler ne de yolsuzluk yapabilmek için işlem dolandırıcılığı yapabilirler. Sonuç olarak, tüm madenciler güvenilir olmasa bile ağ güvenli kalmaya devam edecektir.

Bitcoin madenciliği nedir?
Madencilik, işlemlerin gerçekleşmesini sağlamaya, ağı güvenli kılmaya ve herkesi birlikte sistemde senkronize bir şekilde tutmaya yarayan hesaplama gücü işlemidir. Bu Bitcoin bilgi merkezinin bütün kontrolünün dünyanın heryerindeki madencilerin işlemleri ile merkezsizleştiği ve hiç bir şahısın ağı kontrol edemeyeceği düşünülebilir. Bu işleme "madencilik" denmektedir çünkü, bu işlemleri yaparken aynı zamanda yeni bitcoinler üretirsiniz ve bu da altın madenciliği gibidir. Altın madenciliği gibi olmayan şey ise, Bitcoin madenciliği güvenli bir ödeme ağı oluşturulmasına ihtiyacı olan kullanışlı bir servisi beraberinde getirerek bir ödül sağlar. Madencilik son bitcoin üretildikten sonra dahi hala gerekecektir.

  • Hakkımda
  • Bitcoin hakkında herşeyi bulabilirsiniz.