Dragonchain Cover Image
Dragonchain Profile Picture
19 Üyeler

Dragonchain Tarihi ve Disney
Disney ve Dragonchain arasındaki ilişki nedir?
Dragonchain başlangıçta Disney’in Seattle’daki ofisinde 2015 ve 2016’da Disney Özel Blockchain Platformu olarak geliştirildi. 20’yi aşkın kullanım vakası ve uygulamaları incelenmiş ve W3C Blockchain Topluluk Grubu vasıtasıyla kamuya açıklanmıştır. Platform daha sonra Ekim 2016’da Apache 2 lisansı altında açık kaynaklı yazılım olarak serbest bırakıldı.

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş olan Dragonchain Vakfı, Ocak 2007’de açık kaynak kodunun mülkiyetini ve sorumluluğunu korumak için kuruldu.

Dragonchain ekibi, şimdi serverless bir mimari blok platformu oluşturmak için bir ticari varlığı başlatma aşamasındadır. Sunucusuz ve blok zincir teknolojilerinin kombinasyonu benzersizdir ve muazzam ölçüde değerlidir. Dragonchain platformunun piyasaya sürülmesi zamanlaması bulut bilgi işleminin son birkaç yılda patlayan büyümesinden ve ortaya çıkan Blockchain çözüm dalgalarının işletmeler genelinde kanıt konsept sahneye girmesinden fayda sağlamak için oldukça stratejik.

Dragonchain’i farklılaştıran ve iyileştiren şeyler nedir?
1-Bir işletmenin (kurumsal veya başlangıç) kendi zincirine sahip olmasını ve bir veya daha fazla kamu blok zincirine (BTC veya ETH gibi) aşamalı olarak kurumsal fikir birliği elde etmesini sağlayan melez bir sistemdir.
2-Mimari, bir projenin hassas iş verilerini ve akıllı sözleşme mantığının ortaya çıkmasını kontrol etmesini sağlar.
3-Bir para biriminin kullanılmasını gerektirmez (ilk katmana tamamen güvenir).
4-Bir zincir üzerinde birden çok para birimini destekleyebilir.
5-Bir projenin ekonomisi hakkında tam bilgi sahibi olmadan başlayabildiğini ve sürecin sonunda etkinlik veya varlıklardan para kazanabileceğini başarıyla kanıtlar.
6-Ticari platform, basit ve güçlü ölçeklendirmeyi sağlamak için sunucu olmayan mimari kullanır.
7-Geliştiriciler akıllı sözleşmeleri Java, Python, Düğüm veya C # olarak kodlayabilir.
8-Yeni projeler için bir kuluçka merkezi ve pazar olacaktır.

Dragonchain ilk olarak Disney tarafından “Disney Özel Blockchain Platformu” olarak geliştirildi ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş Dragonchain Vakfı tarafından bir açık kaynak projesi olarak devralındı.

Dragonchain, gerçek iş uygulamalarının bir blok zincirine entegrasyonunu basitleştirir ve kolay entegrasyon, iş verisinin ve işlemlerin korunması, para birimi bilinmezliği ve bir çok para birimini desteklemesi gibi özellikleri sunar.

Mevcut platformlar, gerçek dünya iş kullanımı vakalarında gerçekten güvenli ve ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının oluşturulmasını kısıtlar. Bu nedenle, Dragonchain platformu, şirketlere veri ve akıllı sözleşmelerini korumak için ölçeklenebilir bir blok zincir altyapısı sunuyor.Akıllı sözleşmeler, Java, Python, NodeJS veya C # gibi çeşitli programlama dilleri üzerinden oluşturulabilir ve platform önceden oluşturulmuş sözleşmeler için pazarlanabilir. Dolayısıyla Dragonchain, akıllı sözleşmeleri paylaşmak ve para kazanmak için bir ekosistemi temsil eder.Platform tek bir zincirde birden fazla para birimini destekleme kabiliyeti ve para birimini kullanmanıza bile ihtiyaç duymaması bakımından öne çıkar, bu da projelerin şu anlama gelebileceği anlamına gelmektedir, Ekip şu anda bir serverless mimari blok platformunda ve kuluçka makinesinde çalışmaktadır. Bu tarihe kadar bu tür kombinasyon benzersiz ve muazzam ölçüde değerlidir. Cloud computing, son birkaç yıldır sürekli olarak büyümekte ve işletmeler, konsept belgelerini tamamladıkça, blok zinciri teknolojileri büyümeye devam etmektedir.

  • Hakkımda
  • Dragonchain, Disney’in Seattle’daki ofisinde Disney Özel Blockchain Platformu olarak 2015 yılında geliştirilmeye başlandı. Dragonchain güvenilir, esnek, şirketlerin kullanımına hazır blockchain ekosistemi sağlıyor.