Factom Cover Image
Factom Profile Picture
11 Üyeler

Factom Coin Nedir;

Değiştirilemeyen bir kayıt tutma sistemi sağlayarak gerçek dünyadaki iş problemlerini çözen, ilk kullanılabilir blok zincir teknolojisidir. Factom’un dağıtılmış defteri teknolojisi, kriptografik izolasyon kullanarak tek bir karma ile blok zincirinde milyonlarca gerçek zamanlı kayıt tutar. Factom, Bitcoin’in üzerinde çalışan dağıtılmış, merkezi olmayan bir protokoldür. Bu, kimsenin kontrol etmediği, protokolü çalışması için dünyadaki insanların kullandığı bir yazılım olduğu anlamına gelir. Yazılım açık kaynaktır ve herkes herhangi bir amaç için kullanabilir.

Bitcoin blok zincirinin üstünde bir veri katmanı oluşturarak, Factom’un dağıtılmış defteri teknolojisi, kriptografik izolasyon kullanarak tek bir karma ile blok zincirinde milyonlarca gerçek zamanlı kayıt tutar.

Factom’un teknolojisi, giderek daha dijitalleşen bir dünyada kullanıcı gizliliğini korumakla birlikte, saklanan verilerin bütünlüğünün bozulmadan kalmasını sağlar ve eksiksiz bir şeffaflık ile kayıt tutma yerini merkezileştirir.

Factom, Bitcoin’in üstünde çalışan dağıtılmış, merkezi olmayan bir protokoldür. Bu, kimsenin kontrol etmediği protokolün çalışması için dünyadaki insanların kullandığı bir yazılım olduğu anlamına gelir. Yazılım açık kaynaktır ve herkes herhangi bir amaç için kullanabilir. Factom, geliştiricilere blokçu teknoloji kullanan yeni nesil uygulamalar oluşturmak için araçlar sunar.

Uygulamanızın süreçleri koordine etmek için merkezi bir sunucuya ihtiyacı varsa, Factom’u kullanmayı tercih eden merkezi sunucuyu ortadan kaldırabilirsiniz. Birçok veritabanının aksine, blokçubuk internet üzerinden dağıtılır ve böylece kapanması pratik olarak imkansız hale gelir. Bitcoin blok zinciri finansal işlemlerin bir kaydı iken, Factom her türlü bilgiyi depolamak için tasarlanmıştır. Bu, Factom’u finansal sistemler, tıbbi kayıtlar, tedarik zinciri yönetimi, oylama sistemleri, emlak başlıkları, yasal başvurular ve çok daha fazlasını içeren çok çeşitli uygulamalar için ideal bir platform haline getirir.

  • Hakkımda
  • Factom, değiştirilemeyen bir kayıt tutma sistemi sağlayarak gerçek dünya iş problemlerini çözen ilk kullanılabilir blok zincir teknolojisidir.