Nano Cover Image
Nano Profile Picture
17 Üyeler

Nano (RaiBlocks) Nedir?
Nano (daha önce RaiBlocks olarak bilinir), her kullanıcının kendi blok zincirini koruduğu şifreleme teknolojisi üzerine yeni bir kitap. Madencilik işleminden kaçınarak sınırlı (veya sıfır) ücretlerle hemen anlık işlem süreleri sunmayı ve aynı zamanda ana ağ ve yüksek CPU ve enerji kullanımı ile senkronizasyona olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Bunu yaparak, dünya çapında gerçek ve kullanışlı bir para birimi olarak hareket etmeye çalışmaktadır; her işlemin boyutuna veya ağa bağlı herhangi bir kullanıcının hesaplama kapasitesine bakılmaksızın. Bu şekilde, bit eşin işlem ücretlerinin olağanüstü yüksek seviyelerde kaldığı ve onaylama zamanlarının bazen saatler süreceği düşünülürse, en yaygın kullanılan şifreleme yüzdesi olarak rekabet etmeyi veya değiştirmeyi planlıyor.

Nano Tarihi
RaiBlocks ilk olarak Şubat 2016'da, yüksek işlem ücretleri ve uzun onaylanma süreleri gibi klasik blok zincir yapılarına özgü birçok sorunun çözümünde bir arastirmada, bitcoin meraklısı Colin LeMahieu tarafından serbest bırakıldı. Bunu yaparken, veri iletimini bloke etmeye yönelik benzersiz bir yaklaşım kullanarak kriptokrasitesini tamamen ya da kısmen icat etti. LeMahieu'nun medium.com profilinden:

"2010 yılında Bitcoin'i ilk kez tökezledi ve hemen ademi merkeziyetçi para birimi olasılığını gördüm. Bitcoin'i takip eden ve yeteneklerini araştıran dört yılın ardından, kusurları hakkında ölçeklenebilirlik, transfer süreleri ve yüksek ücretler hakkında endişelenmeye başladım. Bu sorunların farkına varılması, 2014 yılında bu performans sorunlarını çözen bir ödeme sistemi tasarlama görevine başladım "diye konuştu.

Sikkenin duyurusu (daha iyi bir ICO olarak da bilinir) [ANN] başlangıç mesaja göre iplik forumu bitcointalk.org üzerine, bunun gibi tüm diğer cryptocurrencies değiştirmeyi amaçlıyoruz başlayan anlamına gelen “cryptocurrency katil” bir olacak şekilde tasarlanmıştır maliyetten bağımsız "mikro ödemeler" yapma yeteneği sayesinde henüz bir başka kimlik belgesi tarafından sağlanamayan bir takım dijital para transferi birimi.

Nano Nasıl Çalışır
Nano, çoğu blok zincir tabanlı kripto para birimini yöneten ortak, her yerde bulunan "paylaşılan bellek veri yapısı" modelini, tüm kullanıcıların yalnızca kendi aralarında kesintili bağlantıya ihtiyaç duyan kendi blok zincirlerine sahip bir "ileti gönderme" modeliyle değiştirerek hedeflerine ulaşmayı hedeflemektedir. ana şebeke ve minimum hesaplama gücü. Artık Nano olarak bilinen RaiBlocks, kullanıcıyı madencilere ücret ödemesine, ağ senkronizasyonunu beklemesine ve uzun işlem onay sürelerinden kaçınmaya iten bir "blok kafesi" (veya çok boyutlu blok zinciri) kullanan ilk kriptokrasitedir. Aynı zamanda, bitoine benzer bir ondalık sistem kullanıyor ve Nano'nun en küçük aktarılabilir birimi bir birimin bir milyonda biridir (8 ondalık basamak).

  • Hakkımda
  • Nano (RaiBlocks) Nedir?
    Nano (daha önce RaiBlocks olarak bilinir), her kullanıcının kendi blok zincirini koruduğu şifreleme teknolojisi üzerine yeni bir kitap. Madencilik işleminden kaçınarak sınırlı (veya sıfır) ücretlerle hemen anlık işlem süreleri sunmayı ve aynı zamanda ana ağ ve yüksek CPU ve enerji kullanımı ile senkronizasyona olan bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Bunu yaparak, dünya çapında gerçek ve kullanışlı bir para birimi olarak hareket etmeye çalışmaktadır.