Bitcoin Rallisi Altcoin’lere Sıçradı: Cardano Uçuyor! Bitcoin'in bugünkü yükselişi, Cardano (ADA) ve Bitcoin Cash'e (BCH) de yaradı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2 Nisan 2019 tarihinde adeta 1 Nisan şakası gibi bir ralli başlattı ve BitMEX gibi bazı kripto para borsalarında 5.000 dolar bandına kadar çıkmayı başardı. BTC basın saatine göre %15.10’luk bir yükselişe ve 4.770 dolarlık birim fiyata sahip olsa da, görünüşe göre birçok altcoin Bitcoin’den esinlenerek kendi yükselişlerini başlattı.

Cardano ve Bitcoin Cash’in Yükseliş Sebebi Belli Mi?
Charles Hoskinson önderliğinde sürdürülen Cardano (ADA) kripto para birimi projesi, 2019 yılının ilk aylarında suskunluğunu koruduktan sonra adeta Mart ayı sonundan itibaren yeniden kendisini gösterdi ve top 10 kripto para birimi arasına girmeyi başardı. ADA, basın saatine göre %16.94’lük bir yükselişe sahip ve gün içerisinde stabil kripto para birimi Tether‘i (USDT) geride bırakarak en büyük dokuzuncu kripto para birimi olmayı başardı.

Cardano ne kadar BTC’den etkilenmiş gibi gözükse de, topluluk 29 Mart tarihinde ağ ile ilgili bir çok güncelleme yayınladı ve bunun da fiyata olumlu etki etmiş olması muhtemel. İlk olarak geçtiğimiz günlerde Ledger donanım cüzdanı tarafından desteklendiğini açıklayan ADA yönetimi, daha sonra kurucu üye olarak Avrupa Komisyonu’nun kurduğu Güvenilir Blockchain Uygulamaları Birliği’ne (INATBA) katıldığını duyurmuştu.

Basın saatine göre %18.62 ile top 10 kripto para arasında en çok yükselen Bitcoin Cash için ise şu sıralar herhangi bir belirli sebep yok. BCH genellikle düşüş anlarında en çok kaybeden, yükseliş anlarında ise en çok kazanan olması ile öne çıkan bir kripto para birimi olmayı sürdürmekte.

image