Binance CEO’sundan Bitcoin SV Yatırımcılarını Korkutacak Tehdit! Binance kripto para bora borsasının CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin SV'nin önde gelen ismi Craig Wright'ı ''uyardı''.

Bitcoin‘in (BTC) arkasındaki isim olan Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesiyle ve bir zamanlar Bitcoin Cash‘in (BCH) önemli isimlerinden olmasıyla bilinen Craig Wright, Bitcoin Cash’in 15 Kasım tarihinde yaşadığı hard fork’tan beri eleştirilerden bir türlü kurtulamadı. Wright o tarihlerde ”kendisinin kaybetmesi” durumunda Bitcoin’i 1.000 dolara kadar düşürmekle tehdit etmiş ve kripto para topluluğuna buna çok sert bir yanıt vermişti.

Daha sonra yaşanan ağ güncellemesi ile Bitcoin SV (BSV) isimli yeni bir kripto para birimi ortaya çıktı ve Craig Wright ile Calvin Ayre BSV projesine geçiş yaptı. Ancak son günlerde ”hodlonaut” takma isimli bir Twitter kullanıcısı ile Craig Wright arasındaki tartışma oldukça ısındı ve Craig Wright’ın avukatları müvekkillerine ”sahtekar”, ”sahte Satoshi”, ”düzenbaz” gibi ifadeler kullandığı için hodlonaut’dan davacı oldular.

Changpeng Zhao ve Justin Sun’dan, Craig Wright’a Tepki!
Açılan davalar sonrası hodlonaut ilgili tweet’lerini sildi ve olay kripto para dünyasında inanılmaz bir etki yarattı. Birçok önde gelen ismi kullanıcı adlarını ve profil fotoğraflarını hodlonaut’u desteklemek için değiştirirken, Tron‘un (TRX) CEO’su Justin Sun ve son olarak Binance CEO‘su Changpeng Zhao da bu akıma dahil oldu.

image