Ünlü Analistten Çarpıcı Bitcoin Fiyat Tahmini Piyasa analisti Brian Kelly, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında çarpıcı bir tahminde bulundu.

CNBC ekranlarının tanındık siması Brian Kelly ilgi çekici bir Bitcoin (BTC) fiyat tahmininde bulundu. Kripto paraların öncüsü Bitcoin 10 Nisan Çarşamba gününde fiyatını 5.400 doların üzerine çıkarmıştı. CoinTürk okurlarıyla konu hakkında paylaştığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatların nereye gideceğine yönelik çeşitli tartışmalar çıkarken BTC hızlı bir düzeltme hareketi oluşturdu ve piyasa birden kırmızıya boyandı. Bu ihtimal üzerinde durduğumuz yazıları siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık. Brian Kelly gibi uzmanlar geleceğe umutla bakarak kullanıcılara moral veriyor.

Bitcoin Yeniden Yükselecek!
CNBC’de yayımlanan Fast Money adlı programın sunucusu Brian Kelly zaman zaman kripto paralara yönelik de değerlendirmelerde bulunuyor. Bitcoin’e yönelik olumlu bir tavrının bulunduğu bilinen Kelly bir kere daha BTC fiyat tahmininde bulundu. Kelly’ye göre Bitcoin yeniden yükselişe geçecek ve fiyat bir kere daha 20.000 dolar seviyesine ulaşacak. Bu iddiasının iki yıl içerisinde gerçekleşeceğini savunan ünlü analist kripto para severlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Yatırımcılar Piyasaya Geliyor
Lider kripto para Bitcoin’in geçmişte oluşturduğu tabloları işaret eden Kelly, yatırımcıların günbegün piyasaya adım attığını iddia ediyor. Analiste göre bu durum fiyatların daha da artmasına ve boğa piyasasının hız kazanmasına yol açacak bir potansiyele sahip. Kelly Bitcoin’in geçtiğimiz aralık ayında 3.150 dolara kadar gerilediğini ancak kısa bir süre içerisinde yeniden 5.000 doların üzerine çıktığını belirterek geleceğe umutla baktığını dile getiriyor.

Kripto para piyasasındaki son gelişmeleri de ele alan Brian Kelly’e göre Bitcoin fiyatı kısa vadede 6.000 doları görecek ve bu artış hareketi istikrarlı bir şekilde devam edecek.

image