Power Ledger Cover Image
Power Ledger Profile Picture
11 Üyeler

Power Ledger Nedir
Power Ledger, tüketicilerin ve işletmelerin fazla güneş enerjisini arabulucu olmaksızın komşularına satmalarını sağlayan blok zinciri sistemi ile çalışan, eşler arası bir enerji ticaret platformu.

Power Ledger sistemi tüm ticaret katılımcılarının üretimini ve tüketimini izliyor ve enerji ticaretini önceden belirlenmiş şartlar ve koşullarla gerçek zamanlı olarak belirliyor. Bir kullanıcı sadece Uygulama Sunucusundan bir kayıt e-postası alarak, bağlantıya tıklayarak ve Power Ledger platformuna bir kullanıcı kimliği ve parola oluşturarak kendi elektriklerini satabilecek duruma gelebiliyor. İşte, bir kere girildikten sonra, elektrik kullanımlarını ve tüm P2P işlem işlem detaylarını görebilirler.

ICO’nun topladığı 34 milyon dolar, enerji ticareti uygulamaları üzerine odaklanan ve geçen ay sona eren bir satış öncesi dönemde kazanan 17 milyon dolarlık yatırımı da kapsıyor. Kabul edilen kripto para birimleri arasında Power Ledger kabaca 27.820 ETH, 1.050 BTC ve 6.120 LTC topladı. Avustralya Mali İncelemeye göre, token katılımcılardan 13.23 milyon dolar kazandı ve toplam 15.000 kullanıcı tarafından desteklendi.

Avustralya merkezli ICO girişimi, ülkenin en büyük enerji kaynaklarından biri olan Origin Energy’nin de aralarında bulunduğu Avustralya’daki birçok elektrik santrali şirketinin ilgisini çekti. AFR başlangıcı, Batı Avustralya ve Yeni Zelanda da dahil olmak üzere bölgedeki testlere katıldı. Power Ledger’ın CEO’su Dave Martin’e göre, bu alanda yapılacak çalışmalar devam edecek.

“Bu, işi geliştirmek, uygulamaları genişletmek ve uluslararası ticarette sağlam bir ilerleme kaydetmek için gerçekten önemli bir fırsata sahibiz.”

Power Ledger’ın başarılı turu, CoinDesk’in ICO Tracker’ına göre bugüne kadar 2 milyar doları aşan büyüyen para birimi modeline de sahip.

POWR, Görev Defteri Ekosistemini besleyen bir Ethereum tabanlı kriptodur. POWR belirteçleri , Uygulama Sahiplerinin ve tüketicilerin P2P ticaret özelliklerine ve diğer Power Ledger uygulamalarına erişmesine olanak tanıyan erişim izni belirteçleri olarak hizmet eder . Ekosistemi küresel olarak senkronize etmek ve pazarlar arası elektrik uyumluluğu oluşturmak için Power Ledger’ın ekosistem işlemlerinde ikinci bir belirteç olan Sparkz kullanılmaktadır. Uygulamalar ana bilgisayar ekosistemine eriştiğinde, POWR belirteçlerini Sparks’a dönüştürebilir.

  • Hakkımda
  • Power Ledger merkezi olmayan bir enerji değişim platformudur. Bu teknoloji, mevcut elektrik dağıtım şebekelerine veya güneş enerji panellerine bağlı konut ve ticari gelişmelerde (çok üniteli / çoklu kiracılı dahil olmak üzere) üretilen fazla yenilenebilir enerjinin satışını mümkün hale getirmeyi planlıyor.